ГО "НАМ ТАТУ"

Інформація

ПРАВИЛА ТАТУ САЛОНІВ


Професійне татуювання сміливо може сприйматися як мистецтво, а майстер тату - художником. Однак, не зважаючи на деяку свободу творчості, кожен салон або спеціалізований кабінет повинен дотримуватися певних правил. Вони спрямовані на захист прав, як майстра, так й клієнта, а також на забезпечення високого сервісу надання послуг.

Єдині правила тату салонів не прийняті на законодавчому рівні, оскільки відсутня нормативно-правова база, що регулює їх сферу діяльності. Однак, є нормативні документи, спрямовані на безпечне функціонування косметологічних кабінетів, на підставі яких побудований звід правил, прийнятих Національною асоціацією майстрів тату, татуажу, пірсингу.

Згадані правила тату салонів свідчать, що:

  • Робоче місце кожного майстра має розташовуватися на площі, не меншою 5 кв. м.
  • Облицювання поверхонь повинна бути виконана з матеріалів, стійких до впливу професійної хімії та засобів дезінфекції, оскільки після кожного клієнта повинно проводитися ретельне прибирання.
  • У роботі повинні використовуватися тільки сертифіковані матеріали-барвники та обладнання. Салон повинен мати висновок експертизи СЕС за матеріалами та обладнанням. Обов'язковій сертифікації підлягають голки, які використовуються в тату машинці, до того ж вони повинні бути одноразового використання.
  • Майстер повинен працювати тільки в одноразових рукавичках, які після надання послуг клієнту підлягають утилізації. Обов'язковим є використання засобів індивідуального захисту: одягу короткого терміну використання, маски для обличчя, захисних окулярів, які під час процедури захистять фахівця від взаємодії з органічним матеріалом.
  • Всі інструменти повинні в обов'язковому порядку проходити дезінфекцію після кожного використання. Одноразове обладнання необхідно утилізувати згідно з вимогами санепідстанції.


Також правила тату салонів визначають «портрет» клієнта.

  • Скористатися послугами майстра можуть тільки особи, які досягли повноліття, що має бути підтверджено відповідним документом.

  • Якщо потенційному клієнтові тату салону не виповнилося 18 років, надання послуг може бути здійснено тільки з письмової згоди одного з батьків або особи, що його замінює.

  • Заборонено надання послуг клієнту при явних ознаках сильного алкогольного або наркотичного сп'яніння. Це обумовлено тим, що така робота майстра суперечить етичним нормам.
  • Дозволяється відмовити в сервісі особі з явними проявами шкірних запалень, захворювань. Татуювання не завдається на брудну шкіру.Правила тату салонів, розроблені для своїх членів Національної асоціації майстрів тату, татуажу та пірсингу, зберігають за майстром право відмовити клієнту в наданні послуги, якщо він не відповідає описаному портрету.

 


ДОЛУЧАЙСЯ ДО КОМАНДИ МАЙСТРІВ УКРАЇНИ

ПРЯМО ЗАРАЗ ТА ОТРИМАЙ ЧЛЕНСЬКІ ПЕРЕВАГИ

Copyright © 2020 ГО "НАМ ТАТУ".

КОПІЮВАННЯ МАТЕРІАЛІВ САЙТУ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ ЛИШЕ З АКТИВНИМ ПОСИЛАННЯМ НА ДЖЕРЕЛО TATTOO-ASSOCIATION.COM