ГО "НАМ ТАТУ"
ІНФОРМАЦІЯ

ПРАВИЛА ТАТУ САЛОНІВ

Професійне татуювання сміливо може сприйматися як мистецтво, а майстер тату - художником. Однак, не зважаючи на деяку свободу творчості, кожен салон або спеціалізований кабінет повинен дотримуватися певних правил. Вони спрямовані на захист прав, як майстра, так і клієнта, а також на забезпечення високого сервісу надання послуг.
Єдині правила тату салонів не прийняті на законодавчому рівні, оскільки відсутня нормативно-правова база, що регулює їх сферу діяльності. Однак, є нормативні документи, спрямовані на безпечне функціонування косметологічних кабінетів, на підставі яких побудований звіт правил, прийнятих Національною асоціацією майстрів тату, татуажу, пірсингу.
Згадані правила тату салонів свідчать, що:
  • Робоче місце кожного майстра має розташовуватися на площі, не меншою 5 кв. м.
  • Облицювання поверхонь повинна бути виконана з матеріалів, стійких до впливу професійної хімії та засобів дезінфекції, оскільки після кожного клієнта повинно проводитися ретельне прибирання.
  • У роботі повинні використовуватися тільки сертифіковані матеріали-барвники та обладнання. Салон повинен мати висновок експертизи СЕС за матеріалами та обладнанням. Обов'язковій сертифікації підлягають голки, які використовуються в тату машинці, до того ж вони повинні бути одноразового використання.
  • Майстер повинен працювати тільки в одноразових рукавичках, які після надання послуг клієнту підлягають утилізації. Обов'язковим є використання засобів індивідуального захисту: одягу короткого терміну використання, маски для обличчя, захисних окулярів, які під час процедури захищають фахівця від взаємодії з органічним матеріалом.
  • Всі інструменти повинні в обов'язковому порядку проходити дезінфекцію після кожного використання. Одноразове обладнання необхідно утилізувати згідно з вимогами санепідстанції.
Також правила тату салонів визначають «портрет» клієнта.
  • Скористатися послугами майстра можуть тільки особи, які досягли повноліття, що має бути підтверджено відповідним документом.
  • Якщо потенційному клієнту тату салону не виповнилося 18 років, надання послуг може бути здійснено тільки з письмової згоди одного з батьків або особи, що його замінює.
  • Заборонено надання послуг клієнту при явних ознаках сильного алкогольного або наркотичного сп'яніння. Це обумовлено тим, що така робота майстра суперечить етичним нормам.
  • Дозволяється відмовити в сервісі особі з явними проявами шкірних запалень, захворювань. Татуювання не робиться на брудну шкіру.
Правила тату салонів, розроблені для своїх членів Національної асоціації майстрів тату, татуажу та пірсингу, зберігають за майстром право відмовити клієнту в наданні послуги, якщо він не відповідає описаному портрету.
ДОЛУЧАЙСЯ ДО КОМАНДИ МАЙСТРІВ УКРАЇНИ
ПРЯМО ЗАРАЗ ТА ОТРИМАЙ ЧЛЕНСЬКІ ПЕРЕВАГИ